2022 YILI KIRSAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMI2022 YILI KIRSAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMI İLAN EDİLDİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2022 Yılı Proje Teklif Çağrısı dönemi 31/12/2021 tarihi itibarıyla başladı. 2022 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen mali destek programının toplam bütçesi 15.000.000 TL olarak belirlendi.

Bu çağrı kapsamındaki program başlığı şu şekildedir:

Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı (Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik) :

Programın Toplam Bütçesi:            15.000.000 TL

Proje Başına Mali Destek Tutarı:    Asgari Tutar: 250.000 TL    Azami Tutar: 1.500.000 TL

Proje Başına Mali Destek Oranı:    Asgari Oran: %25                Azami Oran: %75

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje başvuruları için son başvuru tarihi 20/03/2022 saat 23:59, projeye ilişkin taahhütnamenin imzalanması/Ajansa iletilmesi için son tarih 25/03/2022 saat 18:00 olarak belirlenmiştir.

Başvuru Rehberi:

Programın detaylı bilgilerinin yer aldığı başvuru rehberine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı Başvuru Rehberi için tıklayınız…

Destekleyici Belge Şablonları için tıklayınız…

2022 Yılı Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı için proje başvurularının hazırlanmasında Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) kullanılacaktır. Başvurular, KAYS başvuru modülünden yapılacak ve KAYS üzerinden üretilen teklif taahhütnamesi e-imza ile imzalanacaktır. Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması esas olup, taahhütnamenin e-imza ile imzalanamadığı hallerde, taahhütnamenin başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı ve kurum kaşe/mühürlü olarak kargo veya elden teslim yöntemleriyle Başvuru Rehberinde belirtilen adreslere teslim edilmesi ya da e- posta yolu ile proje@bebka.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru taahhütnamesinin e-imza ile imzalanması veya taahhütnamenin Ajansa iletilmesi ile başvuru tamamlanmış olacaktır.

Bilgilendirme Toplantısı:

2022 Yılı Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı bölgede etkin tanıtımı için programlarla ilgili kurum temsilcilerinin katıldığı çevrimiçi bilgilendirme toplantısı 12.01.2022 Çarşamba günü saat 11:00’de düzenlenmiştir. Toplantı kaydına Ajansımızın kurumsal Youtube kanalından (https://www.youtube.com/c/TCBEBKA) ulaşabilirsiniz.

Toplantıda yapılan sunuma ulaşmak için tıklayınız.

Proje Yazma Eğitimi:

Proje teklif çağrısı kapsamında, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı ücretsiz, çevrimiçi proje yazma eğitimi 19.01.2022 Çarşamba günü saat 14:30’da gerçekleştirilmiştir.

Eğitim kaydına ulaşmak için tıklayınız.

Eğitimde yapılan sunuma ulaşmak için tıklayınız.

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) Eğitimi:

Proje teklifi başvurularının, KAYS üzerinden nasıl yapılacağına ilişkin düzenlenen çevrimiçi eğitim 26.01.2022 Çarşamba günü saat 10:00’da gerçekleştirilmiştir.

KAYS Eğitimi kaydına ulaşmak için tıklayınız.

Teknik Yardım Masası:

Program başvuruları süresince başvuru sahiplerinin proje teklif çağrısı hakkında daha detaylı bilgi alabilmeleri, başvurusu yapılması planlanan proje(ler) ile ilgili sorularını yöneltebilmeleri ve görüş alışverişi yapılması amacıyla internet üzerinden randevulu olmak suretiyle çevrimiçi teknik yardım masası hizmeti verilecektir. Her bir proje başvuru sahibi için en fazla 1 saatlik görüşme süresi ayrılacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.):

Başvuru rehberinde cevabı bulunamayan sorular proje@bebka.org.tr adresine e-posta ile iletilebilecektir. Ajansa iletilen sorular 10 gün içerisinde cevaplanacak ve eşitlik ve tarafsızlık ilkesi gereği geneli ilgilendiren soruların cevapları www.bebka.org.tr internet sitesindeki Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) bölümünde yayımlanacaktır.

KAYS Kullanım Kılavuzu:

KAYS üzerinden proje başvurusu yapabilmek için izlenmesi gerekli adımların açıklandığı kullanım kılavuzları için tıklayınız…