3. ANADOLU ANİMASYON FİLM YARIŞMASI & 3. ANADOLU ANİMASYON VE DİJİTAL İŞLER FESTİVALİDeğerli Girişimcilerimiz;

Eskişehir Valiliği koordinasyonunda, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali, 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde Eskişehir Anemon Otel’de gerçekleştirilecektir.

Festival’de yerli ve yabancı animatörler, stüdyolar, sektör duayenleri, yapımcılar, yönetmenler ve sektörel temsilciler genç yetenekler ile bir araya gelecek ve öğrenciler; film gösterimleri, portfolyo görüşmeleri, canlı çizim şovları ve kurulacak sergi alanı ile profesyonellerle birebir iletişim kurma şansı yakalayacaktır. Kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, TV kanalları ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla tüm paydaşların bir araya geleceği buluşmada ayrıca stüdyoların bu alandaki bilgi birikimlerini arttırmalarına, edinilen yeni bilgileri uygulamalarına ve diğer stüdyolarla fikir alışverişinde bulunmalarına da gerçekleştirilecek panel ve konferanslar ile katkı sağlanacaktır.

Başta Eskişehir olmak üzere, TR41 bölgesinde animasyon sektörünün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını ve rekabet edebilirliğini artırmak, bölgedeki sektör potansiyeline dikkat çekmek amacı ile düzenlenen ve son başvuru tarihi 1  Aralık 2017 olan 3. Anadolu Animasyon Film Yarışması’nın ödül töreni de festival kapsamında gerçekleştirilecektir. 3. Anadolu Animasyon Film Yarışması’nın ödülleri şu şekildedir:

  • Birinciye 35.000 TL
  • İkinciye 25.000 TL
  • Üçüncüye 15.000 TL

Yarışma ve festival ile ilgili detaylara aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

www.anadoluanimasyon.com

www.bebka.org.tr

 

Yarışma  Son Başvuru Tarihi: 01.12.2017 Saat 17:00

Festival  Tarihi: 12-13 Aralık 2017

Festival  Yeri: Anemon Otel, Eskişehir