2N İnovasyon, 20 saniyede şirketlerin röntgenini çekecek uygulama geliştirdi

ATAP ANADOLU TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA PARKI SAN. TİC. A.Ş.

Detay Bilgileri

  • Kategori : Haber ve Duyurular
  • Ekleyen :
  • Tarih : 19 Ağustos 2016
  • Özet Bilgi :

2N İnovasyon, 20 saniyede şirketlerin röntgenini çekecek uygulama geliştirdi

2N İnovasyon Araştırma Geliştirme Yazılım Tic. Limited Şirketi’nin geliştirdiği bilgisayar uygulaması Fin Man 20 saniyede gerçekleştirdiği analiz ile şirketlerin anlık durumuna ilişkin tüm bilgiyi verirken, geleceğe ilişkin öngörü yapılmasına olanak sağlıyor.

2N İnovasyon Firma Sahibi Prof. Dr. Necdet Sağlam, Finansal Yönetim Sistemi Fin-Man markasıyla Türkiye’de kurulu olan 1 milyona yakın şirketin faydalanabileceği bir analiz sistemi geliştirdiklerini söyledi. Kurumlar vergisi beyannamesinde bulunan verilerin kullanıldığı ve 40 gösterge içeren veriler üzerinden firmaları sektör karşılaştırmalı olarak değerlendirdiklerini ve onlara rating (derecelendirme) verdiklerini ifade eden Sağlam, “Bu sistem bir şirket doktorudur. Şirketinizin performansına ilişkin tüm bilgiyi anlık olarak görebilirsiniz. Uygulama 650 sektörün 10 yıl geriye dönük tüm verilerini barındırıyor ve şirketlere içinde bulundukları sektörle karşılaştırmalı rating verebiliyor. Programımız yüzlerce şirket üzerinde denendi ve tek olumsuz görüş alınmadı. Uygulamada ayrıca finansal matematiği hesaplamaları yapılırken; Türk Ticaret Kanunu’na (TTK) göre faaliyet raporu da çıkarılabiliyor” diye konuştu.

Uygulama, karşılaştırmalı finans sonuçlarını da raporluyor Sağlam, Fin Man uygulaması ile ilgili şu bilgileri verdi: “Fin Man, web tabanlı çalışan, şirketlerin verilerini kurumlar vergisi beyanından veya excelden alarak finansal analizini ve derecelendirmesini yapan, sektör verileri ile karşılaştırmalı finansal sonuçları raporlayan bir uygulama.

Borca batıklığı da kar payını da hesaplıyor

Sağlam, Fin Man uygulamasının şirketlere geleceğe ait bir öngörü kabiliyeti kazandırdığını belirterek, sistemin getirdiği avantajları şöyle sıraladı: “Uygulama şirketin kendi sektöründeki yeriyle ilgili karşılaştırmalı bilgi alabilirsiniz. Analiz yorumlarını da grafik yöntemlerle görselleştirebilir, işletmenin risk analizini yapabilir, sürdürülebilirlik analizini Z-skor yöntemiyle de yapabilirsiniz. Verimlilik, karlılık gibi konularda bilgi alabilir, finans matematiği kapsamındaki basit faiz, bileşik faiz hesaplamaları, reeskont, anüitenin, bugünkü ve gelecek değeri, eşit olmayan ödemelerin bugünkü değeri ve gelecek değeri, efektif faiz, reel faiz hesaplamaları yapabilirsiniz. Kar payı avans dağıtımı, kıdem tazminatı, kredi faizleri kontrolü, borca batıklık hesaplaması gibi konuların tamamını da yapabiliyorsunuz.”

Kaynak: http://dunya.newspaperdirect.com/epaper/viewer.aspx?noredirect=trueİlgili Dokümanlar

Diğer Haber ve Duyurular

TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ PROGRAMI  UYGULAMA ESASLARI TEBLİĞİ
19 Eylül 2019 TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI TEBLİĞİ
ÖNCELİKLİ ÜRÜN LİSTESİ TEBLİĞİ
19 Eylül 2019 ÖNCELİKLİ ÜRÜN LİSTESİ TEBLİĞİ
Proje Başvurularınızı Web Sitemiz Üzerinden Yapabilirsiniz.
22 Temmuz 2019 Proje Başvurularınızı Web Sitemiz Üzerinden Yapabilirsiniz.
Bangladeş Teknopark Faaliyetleri hk.
16 Mayıs 2019 Bangladeş Teknopark Faaliyetleri hk.
Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi İnşaatının Temel Atma Töreni Yapıldı
28 Mart 2019 Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi İnşaatının Temel Atma Töreni Yapıldı
Gazi Teknopark ile İşbirliği
27 Aralık 2018 Gazi Teknopark ile İşbirliği
Eskişehir Teknoloji ve İnovasyon Fuarı 21 Kasım 2018 Tarihinde ESO Fuaye Alanında Gerçekleştirildi.
22 Kasım 2018 Eskişehir Teknoloji ve İnovasyon Fuarı 21 Kasım 2018 Tarihinde ESO Fuaye Alanında Gerçekleştirildi.
TEKNOPARK FİRMALARI KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
05 Ekim 2018 TEKNOPARK FİRMALARI KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
ESKİŞEHİR TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİNDE YER ALAN EK ALANINA İLK GİRİŞİMCİSİNİ KABUL ETTİ
25 Temmuz 2018 ESKİŞEHİR TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİNDE YER ALAN EK ALANINA İLK GİRİŞİMCİSİNİ KABUL ETTİ
Bilecik Şeyh Edabali Üniversitesi Biyoteknoloji Grubu ETGB'yi Ziyaret Etti
11 Temmuz 2018 Bilecik Şeyh Edabali Üniversitesi Biyoteknoloji Grubu ETGB'yi Ziyaret Etti