Yapay Zeka/ Anket Çalışması hk.SayınYetkili, 

Lisans eğitimimi 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde, yüksek lisans eğitimimi ise 2013 yılında ODTÜ Enformatik Enstitüsünde tamamladım. Halen Ankara'da kamu görevlisi çalışmaktayım ve doktora çalışmamı Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesinde sürdürmekteyim. 

Yapay zeka ile ilgili çalışmalar 50 yılı aşkın bir süredir devam etmesine rağmen, verinin iletim hızındaki ve hacmindeki artış,daha güçlü bilişim donanımı ve daha akıllı algoritmalar yapay zekanın iş dünyasına ve günlük hayatımıza nüfuz etmeye başlamasına neden olmuştur. Yapay zekanın inovasyon, pazarlama, müşteri hizmetleri, ürün iyileştirme gibi pek çokiş alanında kullanımı söz konusudur. Yapay zeka tüm iş sektörlerinde kullanılabilme ve ürün oluşturma ile iş yapma biçimlerini değiştirme potansiyeline sahiptir. 

Yapay zekanın teknoloji firmalarında kullanımı ve firmalara etkisine yönelik işletme fakültesinde gerçekleştirdiğim doktoraçalışmasında, yapay zekanın Türkiye’deki teknoloji firmalarındaki etkisinin incelenmesi amacıyla belirli bir sektöre odaklı olmayan anket çalışması gerçekleştirilecektir. Google forms ile hazırlanan anket için verilen yanıtlarisimsiz olarak anonim şekilde elektronik ortamda derlenmekte olup, veriler sadece akademik amaçlar için kullanılacaktır. 

Ankete katılım tamamen isteğe bağlıdır ve bu çalışmaya katılmanın bilinen veya beklenen bir riski yoktur.

Talep edilmesi halinde, bu çalışmanın hazırlanacak sonuç raporunun örneği iletişim adresinize gönderilecektir.

Linki aşağıda sunulan anketin teknoparkınız içinde faaliyet gösteren teknoloji firmalarına duyurulması için teknopark yönetimince onay verilmesinden memnuniyet duyulacaktır.

Bu araştırmaya olan ilginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

 

Saygılarımla,

 

Doktora Öğrencisi

Salih Caner

salcanc@gmail.com

 

Anket Linki 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBLhB5Jw9EBysTfA-9OQOXD9mFatmVQQ770UhOW3Uc-bh3CQ/viewform?usp=sf_link