Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri BaşvurularıSayın Girişimcilerimiz,

Ekte yer alan yazıda; AB üyesi ülkeler ile COSME Programına katılım sağlayan İzlanda, Sırbistan ve Türkiye’nin de Programa katılım sağladığı ve ödül yarışmasının 6 kategoride gerçekleştirileceği ifade edilerek, Bu kapsamda, ödül programının ülkemizde duyurulması ve Türkiye’den iki aday belirlenerek Avrupa Komisyonu’na iletilmesi hususunda KOSGEB görevlendirilmiştir.

Yarışmanın gerçekleştirileceği kategoriler aşağıda belirtilmiştir:

1-Girişimcilik ruhunun geliştirilmesi

2-Yeteneklere yatırım yapmak

3-Girişimcilik ortamının geliştirilmesi

4-İşletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi

5-Kaynak etkinliğini ve çevre dostu pazarların gelişiminin desteklenmesi

6- Sorumlu girişimcilik

Yukarıda belirtilen her kategori için bir başarı ödülü ayrıca, tüm kategoriler arasında seçilecek en yaratıcı ve ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilecektir.

Ödül Programına ve başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgi ekte bir örneği sunulan resmi yazıda özetlenmekte ve http://ec.europa.eu/growth/smes/support/enterprise-promotionawards_en internet adresinden de konuya ilişkin bilgiye ulaşılabilmektedir.

Ödüllere bşavuracak adayların www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak 30 Nisan 2018 tarihine kadar KOBİ Araştırmalar ve Proje Koordinasyon dairesi Başkanlığı'na göndermeleri ve atap@atap.com.tr adresine bilgilendirme e-postası göndermeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız