“Clusters Go International- Escp-4i” Cosme ÇağrısıDeğerli Girişimcilerimiz,

KOSGEB, COSME Programının Türkiye için ulusal koordinasyonundan sorumlu kuruluşu olarak açılacak olan "Clusters Go International- Escp-4i" çağrısı için 13-14 Ekim 2020 tarihlerinde; online proje yazma eğitimi verecektir. 

"Clusters Go International- Escp-4i" programının amacı, bilindiği üzere; ülke sınırları ve sektörel sınırlar ötesinde; kümelenme ve işbirliğini yoğunlaştırmak ve Avrupa dışındaki üçüncü ülkelere yönelik stratejik ilgi alanlarında, uluslararası küme işbirliklerine öncülük etmek için "Avrupa Stratejik Küme Ortaklıklarının" kurulmasını desteklemektir. İlgili konsorsiyumların ortak bir uluslararasılaştırma stratejisi geliştirip uyguladıkları, belirli üçüncü pazarlara yönelik ortak hedefler geliştirdiği ve KOBİ'lerin Avrupa dışındaki üçüncü ülkelerle kümelenmelerle uluslararasılaştığı bir işbirliğini teşvik etmeyi planlamaktadır. Kümelenme sayılarının ve Avrupa Stratejik Kümelenme Ortaklığının uluslararasılaştırılması (ESCP-4i) projesinin güçlenmesine katkıda bulunacak olan bu program ayrıca Avrupalı KOBİlerin değer zincirlerine katılmasına ve küresel anlamda lider konumda yer alabilme imkanı sağlayacaktır. 

Proje detaylarına https://ec.europa.eu/easme/en/section/cosme/cos-clusint-2020-3-01-clusters-go-international linkinden ve diğer tüm COSME programları ile ilgili bilgilere https://cosme.kosgeb.gov.tr/ linklerinden ulaşabilirsiniz.Ayrıca; KOSGEB tarafından düzenlenecek online eğitimin kayıt formuna  https://cosme.kosgeb.gov.tr/clusters-go-international-escp-4i-cosme-cagrisi-hazirlik-egitimi/ linkinden ulaşabileceğinizi hatırlatır iyi çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla,
ATAP A.Ş.