ÖNEMLİ ! COVİD-19 UZAKTAN ÇALIŞMA HK.Değerli Girişimcilerimiz;

COVİD -19 salgını sebebi ile evden çalışma için aşağıda paylaştığımız maile istinaden evden çalışmak isteyen firmalar tarafından veri girişleri yapılmaya başlanmıştır. 

Bazı firmalarımızın BİLTEK'e giriş yapmadan ATAP Portalda bölge dışı çalışma formu oluşturduğu görülmüştür. 

Muafiyetten faydalanabilmek için ATAP PORTAL'a girişi yapılan verilerin BİLTEK PORTAL 'a (BAKANLIK PORTALINA ) da MUTLAKA (aynı verilerin) girilmesi ZORUNLUDUR. 

BİLTEK'e bilgi girişi yapmayan girişimcilerimiz muafiyetten faydalanamayacağını hatırlatır, gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ederiz. 

ATAP A.Ş. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Değerli Girişimcilerimiz;

Bakanlığımızca gönderilen mailin bir kısımı aşağıdaki gibidir. 

......

Bu karar neticesinde; Teknopark şirketleriyle Ar-Ge ve tasarım merkezleri, evinden çalışmalarını uygun gördükleri personel sayılarını aylık olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bildirerek, muafiyet ve teşviklerden 2020 yılı Nisan ayı sonuna kadar faydalanmaya devam edebileceklerdir.

Firmaların muafiyetlerden yararlanabilmeleri için portal üzerinden dışarıda geçirilen süreler sekmesinden personel devam formu ekle kısmına erişim sağlanarak bölge dışında geçirilen sürenin sebebi “Covit-19 sebebiyle uzaktan çalışma” seçilerek veri girişi yapılması zorunludur.

Veri girişi yapılmayan personelin evinden  çalışmaları kapsamında muafiyet ve teşviklerden 2020 yılı Nisan ayı sonuna  kadar faydalanmaları mümkün olamayacağından konuya azami hassasiyet  gösterilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereği önemle rica olunur.

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ DAİRE BAŞKANLIĞI"

Bu- kapsamda uzaktan çalıma/evden çalışma yolunu tercih eden girişimcilerimizin yapması gerekenler EK'te yer almaktadır.

 EK'i COVİD-19 UZAKTAN ÇALIŞMA İŞLEMLERİ.docxdikkatlice okumanızı rica eder, sağlıklı günler dileriz. 

Saygılarımızla;

ATAP A.Ş.