Proje Destek Çağrıları hk.Değerli Girişimcilerimiz,

British Council ve EUREKA tarafından açılmış iki destek programı ile ilgili link aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

  1. Newton-Kâtip Çelebi Fonu Institutional Links Programı – Haziran 2019 Çağrısı: https://www.britishcouncil.org.tr/programmes/education/newton-katip-celebi-fund/institutional-links

Newton-Kâtip Çelebi Fonu, Türkiye’nin toplumsal refahı ve ekonomik kalkınması ile doğrudan bağlantılı ortak bilim ve inovasyon konularına odaklanarak Birleşik Krallık ve Türkiye arasında araştırma ve inovasyon ortaklıklarını yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.

Başvuruların her iki ülke Başvuru Sahipleri tarafından eşgüdüm içerisinde TÜBİTAK ve British Council sistemleri üzerinden yapılması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi:9  Ağustos 2019, saat 16.00 (Birleşik Krallık) / 17.30 (Türkiye)

  1. Türkiye-İspanya EUREKA Çağrısı: http://www.eureka.org.tr/tr/duyuru/turkiye-ispanya-eureka-cagrisi-acildi       

Türkiye ve İspanya arasındaki işbirliğinin arttırılması ve iki ülkedeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının EUREKA Programı kapsamında desteklenmesi için Türkiye ve İspanya Ortak Proje Çağrısı açılmıştır.
 Türkiye - İspanya Çağrısına başvurmak isteyen firmalarımızın proje başvurusu öncesinde TÜBİTAK EUREKA Ofisi ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.
 Son başvuru tarihi: 5 Eylül  2019

Desteklerden  faydalanmak isteyen ve detaylı bilgiye ihtiyacı olan girişimcilerimiz ATAP  Proje ofisi ile bağlantıya geçebilirler.

Saygılarımızla,