Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi ProgramıDeğerli Girişimcilerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Teknoloji  Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Türkiye’de katma değerli üretimin artırılması amacı doğrultusunda, Bakanlık ve bağlı/ilgili kuruluşları tarafından sağlanan destek ve teşviklerin tek pencereden yönetilerek orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli sektörlere yoğunlaştırılmasına yönelik özel bir teşvik programdır. Programla, Türkiye’de orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli, katma değeri yüksek ürünlerin ve bu sektörlerin gelişimi için kritik öneme haiz ürünlerin üretiminin artırılması ve bu çerçevede yeni üretim imkân ve kabiliyetlerinin ülkemize kazandırılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda sanayi ve teknoloji odaklı üyelerimizin programdan daha verimli yararlanabilmeleri amacıyla Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ve Eskişehir Ticaret Odası işbirliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Eskişehir Teşvik Bilgilendirme ve  Tanıtım Toplantısı 17 Mart Çarşamba günü saat 15:00’te Vehbi Koç Kongre  Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinin de katılımıyla gerçekleşecek toplantı kapsamında ilgili teşviklerin tanıtımı yapılacak, yetkili danışman tarafından katılımcıların soruları da yanıtlanacaktır.

Pandemi tedbirleri kapsamında yapılacak toplantıya katılmak için kayıt yaptırılması gereklidir. Toplantıyı kaydınızı ücretsiz olarak BURADAN oluşturabilirsiniz.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi programına ilişkin detaylı bilgiye ise linkten ulaşabilirsiniz. (www.hamle.gov.tr)

Katılımcılarımızın bilgisine sunarız.