TTGV Yeşil Başarı Öyküleri #2 'Sürdürülebilir Temiz Üretim'de Başarılı Uygulamalar' Etkinlik DavetiDeğerli Girişimcilerimiz;

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Eskişehir Sanayi Odası iş birliğinde 10 Aralık 2019, Salı günü Eskişehir Sanayi  Odası 50. Yıl Konferans Salonu’nda, “TTGV Yeşil Başarı Öyküleri #2” Paneli'ni düzenlenmektedir. Moderatörlüğünü BEBKA Planlama Uzmanı Nalan Tepe Şençayır’ın üstleneceği “Yeşil Başarı Öyküleri #2” Paneli'nde; Eskişehir’de döngüsel ekonomi kapsamında Temiz Üretim (Eko-Verimlilik) ve Endüstriyel Simbiyoz çalışmalarının günceldeki durumunu paylaşılacak ve potansiyel vizyonu konuşulacak.

Panelistler firmalarındaki endüstriyel simbiyoz-temiz üretim faaliyetlerinin pratikteki sonuçlarını aktaracaklar. Sanayicilerin Kurumsal Sürdürülebilirlik hedeflerinin gerçekleştirilmesi kapsamında; üretimde Yaşam Döngüsü Analizi ne işe yarıyor? EPD (Çevresel Ürün Beyanı) belgesi neden önemli? Karbon, su ayak izinin azaltılması konusunda neler yapılıyor? Dijitalleşmenin Sürdürülebilir Temiz Üretime katkısı nedir? Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık alanında hangi gelişmeler var? Temiz üretimde proje sayıları nasıl artırılabilir? Bölgede farkındalık yaratılması ve temiz üretimde uygulamaya geçilmesi açısından konferans, çalıştay ve eğitimlerin etkisi nedir? gibi soruları sorulacak.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cengiz Ultav, TTGV Yönetim Kurulu Üyelerinden Sn. Savaş M. Özaydemir ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Sn. Dr. A. Mete Çakmakcı ile Eskişehir Sanayi Odası (ESO) yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan “TTGV Yeşil Başarı Öyküleri #2” paneline katılımlarınızı bekleriz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,