UYARI! Aylık Personel Bildirim Formları Hk.Değerli girişimcilerimiz/Sayın Yetkili

Muafiyetten faydalanmak isteyen firmalarımız aylık olarak Personel Bildirim Formu hazırlamakta ve tamamlanan ayı takiben ilk 15 gün içinde yönetici şirkete teslim etmek durumundadır. 

Personel bildirim formlarının hazırlanması, teslimi ve takibi konusunda daha önce gerek yaptığımız eğitimlerde gerekse mail aracılığı ile dikkat edilmesi gerekenleri iletmiştik. 

Aşağıdaki konuları ilgili personeliniz, muhasebeciniz ile paylaşmanızı önemle rica ederiz. 

  • Aylık personel bildirim formları tamamlanan ayı takiben bir sonraki ayın 15 ine kadar yönetici şirkete teslim edilir. 

  • Hazırlanan personel bildirim formları üzerinde yer alan imza alanları ISLAK İMZALI olmak zorundadır. Fotokopi yada tarama ile alınan evraklar kabul edilmeyecektir. 

  • Form üzerinde yer alan hesaplama, imza, gibi doldurulması zorunlu alanların EKSİKSİZ olduğu mutlaka kontrol edilmelidir.

  • Hazırlanan her takım evrak (ÜST YAZI HAFTALIK LİSTE HAFTALIK İMZA FÖYÜ) BİRBİRİNDEN AYRILMAZ evraklardır. Dolayısıyla 1 adet üst yazının altında 1 den fazla perosnel bildirim formu göndermeyiniz. 

  • Hazırlanan evrakları ZIMBALAYARAK TAKIM HALİNDE tarafımıza ulaştırınız. 

  • 2020 yılı itibari ile saatlik hesaplamanın olduğu evrakların dikkate alınacağını unutmayınız. Aylık (eski formatta )evrak göndermeyiniz.

  • Bölge dışı çalışma formu hazırlayan girişimcilerimizin de BEYAN LİSTE-LİSTE DÖKÜMÜ eğer gerekli ise DETAY dökümü her bir bölge dışı çalışma için gruplandırarak hazırlayınız. 

  • Yönetici şirketten onay alınmadan ilgili ayın muafiyetleri üzerinden muhasebecinizi işlem yapmaması konusunda bilgilendiriniz. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımlara dikkat edilmesi konusunda hassasiyetinizi rica ederiz. Bildiğiniz gibi çok sayıda firmadan oldukça fazla evrak gelmektedir. Düzensiz yollanan evraklar karışıklığa sebep olmakta ve işlemlerin aksamasına sebep olmaktadır. Belirtilen düzen dışında tarafımıza ulaştırılan,  evrakların işleme alınmayacağını,  geri bildirim yapılmayacağını bildirir gereğini rica ederiz. 

Saygılarımızla;

ATAP A.Ş.