YENİLİKÇİ YAZILIMLAR YARIŞIYOR (Y³) 2020 GAG BAŞLIYOR !Değerli Girişimcilerimiz;

SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanan "YENİLİKÇİ YAZILIMLAR" yarışması ile ilgili mail bilgilerinize sunulmuştur;

Saygılarımızla;

ATAP A.Ş. 

-------------------------------------------------- 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezi (OGAM) işbirliği ile her yıl düzenlenen Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor (Y3) yarışma programı kapsamında, 2020 yılı için Geniş  Alan Gözetleme (GAG) görüntülerinden otomatik hedef tespiti konusunda yarışma düzenlenmiştir.

GAG yarışması için SSB’ye başvurular 15 Mayıs 2020, Cuma tarihine kadar yapılabilir (Önemli uyarı: GAG yarışması başvuruları posta veya kargo yolu ile SSB Genel Evrak Birimine yapılacaktır; elden başvuru alınmayacaktır).

Bu yarışma kapsamında insan, otomobil ve büyük araç hedefleri yüksek çözünürlüklü monokrom (1 bant) geniş alan gözetleme görüntüleri üzerinde otomatik olarak tespit edilecektir.

Yarışmaya, bireysel ya da grup olarak ve/veya firma/kurum/kuruluş adına; tanımlı hedef sınıflarından herhangi biri, birkaçı veya tamamı için katılım sağlanabilecektir.

Bu kapsamda, görüntülerden otomatik hedef tespit konusunda yetenek ve bilgi birikiminiz ile sizi Y3 2020’ye katılmaya davet ediyoruz!

Başvurular, konu özelindeki yeteneklerinizi ispatlayıcı nitelikte dokümanlar ve imzalı Gizlilik Taahhütnamesi ile SSB Genel Evrak Birimi'ne yapılacaktır.

Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor (Y3) ile ilgili daha detaylı bilgiye y3.ogam.metu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Dairesi Başkanlığı

Bilgi Teknolojileri Grup Müdürlüğü